InfoWorld pregled: Dell PowerConnect 8024F postigao je 10G prinos

Ah, rarificirani zrak prebacivanja 10G, vrlo brzo, vrlo skupo, vrlo ekskluzivno - do sada. Dell je predstavio 10G preklopnik s 24 porta koji košta 10.088 USD, a cijena mu je oko 416 USD po SFP + priključku. Sad je to jeftino.

Moja početna nedoumica s Dell PowerConnect prekidačima - linija je pokrenuta 2001. godine - bila je ista kao i za bilo koju novu hardversku liniju: Koliko bi bile izdržljive i pouzdane? Te su zabrinutosti riješene na temelju performansi prekidača PowerConnect 3000-, 5000- i 6000-serija koje sada već godinama radim u proizvodnji. Zapravo, PowerConnect 6024 gigabitni L3 prekidač pokreće značajan dio laboratorijske mreže bez prigovora posljednjih šest godina. Očekuje se da će 8024F krenuti tim stopama, ali samo vrijeme može pokazati.

[Dellovi iSCSI nizovi serije EqualLogic PS6010 također su prebacili u visoku brzinu. Pogledajte "pregled: Dell EqualLogic iSCSI SAN podiže na 10G." ]

8024F je vjerojatno najprikladniji kao vrhunski prekidač za konsolidaciju poslužitelja ili možda čak i L3 jezgra (sa suvišnim kolegom) za manji, ali propustan podatkovni centar. 8024F je opremljen s 20 SFP + priključaka i četiri dual-media porta koji podržavaju SFP + ili 10GBase-T veze. Dakle, moguće je pokrenuti twinax kabliranje ravno u svaki port na preklopniku ili iskoristiti 10 GBase-T za kratke poveznice na posljednja četiri porta.

Uz twinax kabliranje, svaki od SFP + priključaka može se koristiti s 10G optikom koja podržava ili multimodne ili višemodne vlaknaste veze kratkog dometa ili velike domete, a sve sa standardnim LC konektorima. Ova je optika prilično jeftina i košta samo 157 USD za multimode kratkog dometa i 317 USD za optičku opciju s velikim dometom. Dovoljno je reći da neće provaliti banku.

Mjereno i specificirano

Proveo sam niz testova propusnosti s IOMeterom, tražeći slabosti u različitim veličinama paketa i slično. Prirodno, performanse su se malo smanjile s manjim veličinama paketa, ali sveukupno je protok bio tamo gdje je trebao biti.

Tablica rezultata testnog centra
30% 20% 20% 20% 10%
Dell PowerConnect 8024F 9 8 8 9 10

8.7

Vrlo dobro